+48 606 889 665

Chirurg bariatra Morąg, Miłakowo, Małdyty – Lekarz, Chirurgia bariatryczna

Chirurgia bariatryczna Morąg, Miłakowo, Małdyty

Współcześnie otyłość stanowi poważny problem zdrowotny, z którym zmagają się coraz większe rzesze ludzi na całym globie. Oprócz poważnych chorób, takich jak cukrzyca, choroby serca czy zaburzenia układu kostno-stawowego, wpływa ona negatywnie na jakość życia i dobre samopoczucie. W przypadku, gdy próby odchudzania poprzez zmianę diety i aktywność fizyczną nie przynoszą oczekiwanych efektów, chirurgia bariatryczna może okazać się skutecznym rozwiązaniem.

Pacjenci z gminy Morąg, Miłakowo, Małdyty polegają na naszych usługach opieki bariatrycznej

W gminie Morąg, Miłakowo, Małdyty obsługujemy: Morąg, Miłakowo, Małdyty, Niebrzydowo Wielkie, Klonowy Dwór, Zduny, Wenecja, Tątławki, Dziśnity, Drynki, Żabi Róg, Bartężek, Prośno, Warkałki, Dobrocinek, Roje, Gubity, Pawełki, Strużyna, Gulbity, Słonecznik, Kadzie, Warkały, Kruszewnia, Jurki, Mysłaki, Raj, Książnik, Raciszewo, Nowe Mieczysławy, Kamionka, Wielki Dwór, Polkajny, Surzyki Wielkie, Wodziany, Koszajny, Kalnik, Małdyty, Bieniasze, Markowo, Łączno, Chojnik, Ruś, Kretowiny, Wilnowo, Jędrychówko, Złotna, Jarnołtowo, Maliniak, Bogaczewo, Kiełkuty, Zajezierze, Sambród, Stare Bolity, Wilamowo, Pojezierce, Szymonowo, Nowy Dwór, Leśnica, Królewo, Litwa, Bramka, Klugajny, Rolnowo, Bożęcin, Pityny, Trokajny, Leszczynka Mała, Boguchwały

+48 606 889 665

lechpawel@op.pl

Konsultacje prywatne

Centrum Humaus Olsztyn
Ul. Kanta 15B, Olsztyn

Zabiegi bariatryczne oferowane przez chirurga bariatrę

Jako biegły chirurg bariatra, zapewniam pełen zestaw operacji odchudzających, w tym pierwszych i ponownych. Do moich najczęściej wykonywanych zabiegów należą:
– Sleeve gastrectomy (rękawowa resekcja żołądka) – polegająca na usunięciu fragmentu żołądka, pozostawiając rurkę (rękaw) o mniejszej pojemności. Dzięki temu zabiegowi, ograniczana jest ilość jedzenia, jak również wydzielanie hormonów regulujących apetyt.
– Gastric bypass (ominięcie żołądka) – polegająca na podziale żołądka na mniejszy woreczek i resztę żołądka. Woreczek ten jest następnie połączony z jelitem cienkim, pomijając resztę żołądka i początkowy odcinek jelita cienkiego. To umożliwia zmniejszenie ilości spożywanego jedzenia oraz wchłaniania pewnych składników odżywczych.
– Balonik odchudzający – nieinwazyjna metoda polegająca na umieszczeniu w żołądku specjalnego balonika wypełnionego powietrzem lub solą fizjologiczną, który zajmuje część jego objętości i powoduje uczucie sytości przy mniejszej ilości jedzenia.
Dodatkowo, wykonuję operacje rewizyjne u pacjentów, którzy wcześniej byli poddani zabiegom bariatrycznym, ale nie osiągnęli oczekiwanych wyników lub mieli powikłania. Te zabiegi pomagają skorygować problemy i umożliwiają dalsze zmniejszenie masy ciała.

Sleeve resection, nazywana również rękawową resekcją żołądka lub rękawem żołądkowym, to jedna z najczęściej wykorzystywanych metod chirurgicznych w leczeniu otyłości skrajnej. Procedura ta polega na usunięciu części żołądka i pozostawieniu wąskiej rurki (rękawa) o mniejszej pojemności, którą tworzy pozostały fragment żołądka. Zmniejszenie pojemności żołądka powoduje szybsze uczucie sytości po zjedzeniu nawet niewielkiej ilości pokarmu. To z kolei prowadzi do ograniczenia spożywanych kalorii i w końcu do redukcji masy ciała. Zabieg ten wpływa również na zmianę wydzielania hormonów żołądkowych, które kontrolują łaknienie, zwiększając skuteczność procesu odchudzania. Jednak ze względu na nieodwracalny charakter zabiegu, pacjent musi zmodyfikować swoje nawyki żywieniowe i stale kontrolować masę ciała po operacji.

Kwalifikacja

W procesie kwalifikacji do zabiegu bariatrycznego nadrzędną rolę odgrywa bezpieczeństwo i skuteczność leczenia. Stąd też kluczowe jest spełnienie określonych kryteriów, takich jak wskaźnik masy ciała (BMI) powyżej 40 lub powyżej 35, jeśli pacjent choruje na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze lub choroby serca. Konsultacje przedoperacyjne z lekarzem bariatrą mają na celu dokładną analizę historii medycznej pacjenta, wykonanie badań laboratoryjnych i ocenę jego ogólnego stanu zdrowia, by wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu chirurgicznego. Pacjent jest również informowany o możliwych powikłaniach oraz zmianach w stylu życia po zabiegu. W trakcie konsultacji dokładnie omawia się zagadnienia związane ze zdrowym odżywianiem, aktywnością fizyczną oraz koniecznością regularnych wizyt kontrolnych, co ma na celu przygotowanie pacjenta do nowego etapu w jego życiu.

Doświadczenie

Techniki chirurgii bariatrycznej oferują skuteczne rozwiązania dla osób z patologiczną otyłością. W swojej praktyce, od 2007 roku, pomagam pacjentom poprawić ich jakość życia i zdrowia poprzez indywidualne podejście do ich potrzeb. Korzystam z zaawansowanych technik operacyjnych, takich jak laparoskopia, które zapewniają pacjentom mniejszy ból, szybszy czas rekonwalescencji i lepszy efekt estetyczny po operacji. Posiadam bogate doświadczenie, dzięki czemu mogę zaoferować kompleksową opiekę.

Skorzystaj z doświadczenia specjalistów z Morąg, Miłakowo, Małdyty – oni pomogą Ci wygrać walkę z otyłością

Chirurgia antyrefluksowa i leczenie GERD

Oprócz specjalizacji w chirurgii bariatrycznej, zajmuję się również leczeniem GERD i przepuklin przeponowych za pomocą zabiegów antyrefluksowych. GERD to schorzenie, które powoduje dyskomfort i pieczenie w przełyku wskutek cofania się treści żołądkowej do przełyku. W przypadku braku skutku leczenia farmakologicznego zaleca się interwencję chirurgiczną. Wykonuję zabiegi naprawcze przepukliny przeponowej, podczas których żołądek jest umieszczany z powrotem w jamie brzusznej. Następnie przeprowadzana jest operacja antyrefluksowa, czyli fundoplikacja, polegająca na stworzeniu antyrefluksowego zawiasu dolnego odcinka przełyku przy użyciu mięśniówki żołądka, co utrudnia cofanie się treści żołądkowej.

Pacjenci, którzy doświadczyli nawrotu objawów lub przepukliny po wcześniejszych zabiegach antyrefluksowych, otrzymują możliwość przeprowadzenia operacji rewizyjnych. Ich celem jest naprawienie powstałych problemów i przywrócenie prawidłowego funkcjonowania zawiesadła antyrefluksowego.

Zabiegi antyrefluksowe wykonywane są przy pomocy technik laparoskopowych, co zapewnia mniejszą inwazyjność, krótszy czas rekonwalescencji oraz mniejsze ryzyko powikłań. Dzięki zdobytym doświadczeniom, mogę zagwarantować skuteczne i bezpieczne leczenie refluksu żołądkowo-przełykowego oraz przepuklin przeponowych.

Jesteś z Morąg, Miłakowo, Małdyty? Odkryj moc zmiany – skorzystaj z chirurgii bariatrycznej

Przygotowanie do operacji bariatrycznej
Przygotowanie pacjenta do zabiegu bariatrycznego to proces, który wymaga uwzględnienia zarówno aspektów fizycznych, jak i psychicznych. Aby zapewnić optymalne wyniki leczenia, pacjenci przechodzą szereg badań diagnostycznych oraz konsultacji specjalistycznych, które mają na celu określenie ich kondycji zdrowotnej. W tym czasie pacjenci spotykają się z dietetykiem, który przygotowuje ich na zmiany w diecie po operacji, oraz z psychologiem, który pomaga im w mentalnym przygotowaniu do nowego stylu życia.

Morąg, Miłakowo, Małdyty zmienia życie na lepsze! Dołącz do grona zadowolonych pacjentów po zabiegach bariatrycznych

+48 606 889 665

lechpawel@op.pl

Konsultacje prywatne

Centrum Humaus Olsztyn
Ul. Kanta 15B, Olsztyn

Umów wizytę

Proszę o ustalenie terminu konsultacji - pozostaw swoje dane - oddzwonię.

Umów wizytę

Proszę o ustalenie terminu konsultacji - pozostaw swoje dane - oddzwonię.