+48 606 889 665

Chirurg bariatra Inowrocław, Kruszwica – Lekarz, Chirurgia bariatryczna

Chirurgia bariatryczna Inowrocław, Kruszwica

Otyłość to poważny kłopot zdrowotny, który dotyka obecnie coraz więcej osób na całym świecie. Poza skutkami medycznymi, takimi jak cukrzyca, choroby sercowo-naczyniowe czy problemy z układem ruchu, otyłość wpływa negatywnie również na samopoczucie i jakość życia. W sytuacji, gdy próby zmniejszenia wagi poprzez zmianę diety oraz ćwiczenia fizyczne nie przynoszą spodziewanych efektów, chirurgia bariatryczna staje się skutecznym rozwiązaniem.

Moja opieka medyczna szczyci się dużym zainteresowaniem pacjentów z gminy Inowrocław, Kruszwica

W gminie Inowrocław, Kruszwica obsługujemy: Inowrocław, Kruszwica, Łąkocin, Gocanowo, Turlejewo, Sławsk Wielki, Morgi, Zaborowo, Tupadły, Ostrówek, Sławęcin, Radłówek, Karsk, Orłowo, Kraszyce, Marulewy, Rusinowo, Żerniki, Piotrkowice, Krusza Duchowna, Janocin, Złotowo, Kobylnica, Orpikowo, Mietlica, Janikowo, Witowy, Cieślin, Sukowy, Krusza Zamkowa, Balin, Łagiewniki, Krusza Podlotowa, Jacewo, Ostrowo, Papros, Chrosno, Jaksice, Sójkowo, Tarnówko, Miechowice, Batkowo, Komaszyce, Kicko, Góra, Popowo, Borkowo, Skotniki, Trzaski, Turzany, Słabęcin, Sikorowo, Żalinowo, Wola Wapowska, Rzepowo, Kłopot, Rożniaty, Grodztwo, Dziennice, Marcinkowo, Piaski, Baranowo, Chełmce, Kobylniki, Olszewice, Gocanówko, Bachorce, Karczyn-Wieś, Polanowice, Witowice, Łojewo, Czyste, Lachmirowice, Bródzki, Sławęcinek, Piecki, Racice, Latkowo, Chełmiczki, Tarnowo, Balczewo, Rzepiszyn, Giżewo, Brześć, Oporówek, Dulsk, Jaksiczki, Sokolniki, Przedbojewice, Słońsko, Janowice, Jaronty, Pławin, Wróble

+48 606 889 665

lechpawel@op.pl

Konsultacje prywatne

Centrum Humaus Olsztyn
Ul. Kanta 15B, Olsztyn

Kwalifikacja do zabiegów bariatrycznych

Przed przystąpieniem do zabiegu bariatrycznego pacjent musi spełnić określone wymagania, co jest niezwykle istotne, aby zapewnić mu bezpieczeństwo i skuteczność leczenia. Wymagania te obejmują przede wszystkim wskaźnik masy ciała (BMI) powyżej 40 lub BMI powyżej 35 w przypadku chorób towarzyszących, takich jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze czy choroby serca.
Podczas konsultacji przedoperacyjnej pacjent jest dokładnie badany i jego stan zdrowia jest oceniany przez bariatrę. W tym etapie pacjent dowiaduje się również o przebiegu operacji, możliwych powikłaniach oraz zmianach w stylu życia, które będą niezbędne po zabiegu.
Konsultacje przed zabiegiem mają na celu nie tylko ocenę możliwości wykonania operacji, ale również przygotowanie pacjenta do zmian, jakie nastąpią po zabiegu. Pacjent musi zacząć myśleć o zdrowym stylu życia, aktywności fizycznej i regularnych wizytach kontrolnych. Bardzo ważna jest tutaj współpraca z dietetykiem bariatrycznym i psychologiem bariatrycznym.

Zabiegi bariatryczne oferowane przez chirurga bariatrę

Jesteśmy na pierwszej linii walki z otyłością. Oferuję cały zakres zabiegów bariatrycznych, zarówno pierwotnych, jak i rewizyjnych. Wśród najczęściej wykonywanych operacji są:
– Sleeve gastrectomy (rękawowa resekcja żołądka) – polega na usunięciu części żołądka, pozostawiając rurkę (rękaw) o mniejszej pojemności. To ogranicza pojemność żołądka, a tym samym ilość spożywanych pokarmów, jak również produkcję hormonów regulujących łaknienie.
– Gastric bypass – żołądek jest podzielony na małą kieszeń i większy resztę żołądka. Kieszeń ta jest połączona z jelitem cienkim, omijając pozostałą część żołądka i pierwszy odcinek jelita cienkiego. Dzięki temu mniej jedzenia jest spożywane, a wchłanianie niektórych składników jest ograniczone.
– Balon żołądkowy – niechirurgiczna metoda polegająca na wprowadzeniu do żołądka specjalnego balonu wypełnionego powietrzem lub solanką, który zajmuje część objętości żołądka, powodując uczucie sytości przy mniejszej ilości spożywanego jedzenia.
Dodatkowo, przeprowadzam zabiegi rewizyjne u pacjentów, u których wcześniejsze operacje bariatryczne nie przyniosły oczekiwanych rezultatów lub doszło do powikłań. Celem zabiegu jest skorygowanie problemu i umożliwienie dalszej redukcji masy ciała.

Jedną z najpopularniejszych metod leczenia otyłości olbrzymiej jest sleeve resection, czyli rękawowa resekcja lub rękaw żołądkowy (sleeve gastrectomy). W trakcie tego zabiegu usunięta zostaje część żołądka, pozostawiając w jego miejscu wąską rurkę zwężającą objętość żołądka. Zmniejszenie pojemności żołądka prowadzi do poczucia sytości już po spożyciu niewielkiej ilości pokarmu, co ogranicza kalorie i pomaga w redukcji masy ciała. Rękawowa resekcja żołądka wpływa także na wydzielanie hormonów żołądkowych, co dodatkowo wspiera proces odchudzania. Jednak trzeba pamiętać, że jest to zabieg nieodwracalny i wymaga gruntownych zmian w nawykach żywieniowych oraz stałej kontroli masy ciała po operacji.

Doświadczenie

Niemal 4 tysiące operacji bariatrycznych to mój dorobek w dziedzinie chirurgii bariatrycznej. Ta imponująca liczba świadczy o moich wyjątkowych kwalifikacjach i doświadczeniu, co gwarantuje bezpieczeństwo i skuteczność każdego zabiegu. Wykonuję wszystkie operacje bariatryczne przy użyciu technik laparoskopowych, co oznacza, że wykonywane są niewielkie nacięcia w jamie brzusznej, do których wprowadza się specjalne narzędzia chirurgiczne i kamerę. Obraz z wewnątrz ciała jest przekazywany na monitor, umożliwiając chirurgowi precyzyjne przeprowadzenie operacji.

Nowoczesne techniki laparoskopowe stały się nieodłącznym elementem nowoczesnej chirurgii. Odpowiedzialne za wiele korzyści, są one o wiele bardziej bezpieczne niż tradycyjne operacje otwarte. Dzięki zastosowaniu tych technik, osoby poddawane zabiegom mogą liczyć na krótszy czas pobytu w szpitalu, szybszy powrót do normalnego funkcjonowania oraz mniejszy poziom bólu. W dodatku, blizny pooperacyjne są znikome, co ma znaczenie nie tylko pod względem zdrowia, ale także estetyki.
Dzięki mojemu doświadczeniu i zaawansowanym technikom chirurgicznym, mogę zapewnić moim pacjentom najwyższy poziom bezpieczeństwa i profesjonalizmu podczas całego procesu.

Wybierz sprawdzone rozwiązanie na miarę XXI wieku – chirurgię bariatryczną w Inowrocław, Kruszwica

Chirurgia antyrefluksowa i leczenie GERD

Jako chirurg bariatryczny, zajmuję się również leczeniem zespołu refluksu żołądkowo-przełykowego (GERD) i przepuklin przeponowych za pomocą zabiegów antyrefluksowych. GERD to choroba, która powoduje cofanie się treści żołądkowej do przełyku, powodując odczucie dyskomfortu, pieczenia i innych dolegliwości. W przypadkach, gdy leczenie farmakologiczne nie jest skuteczne, konieczna jest interwencja chirurgiczna. Podczas zabiegu naprawczego przepukliny przeponowej repozycjonuję żołądek z powrotem do jamy brzusznej, a następnie wykonuję operację antyrefluksową, znana jako fundoplikacja, która polega na opasaniu dolnej części przełyku mięśniówką żołądka, tworząc antyrefluksowy zawias, który utrudnia cofanie się treści żołądkowej.

Pacjenci, u których wystąpiły nawroty objawów lub przepukliny po wcześniejszych zabiegach antyrefluksowych, mogą skorzystać z oferowanych przez mnie rewizyjnych operacji. Ich celem jest wyeliminowanie problemów i przywrócenie poprawnego działania zawiesadła antyrefluksowego.
Zabiegi antyrefluksowe, które przeprowadzam, korzystają z technik laparoskopowych, dzięki czemu pacjenci mają do czynienia z mniejszą inwazyjnością, krótszym czasem rekonwalescencji oraz mniejszym ryzykiem powikłań. Dzięki mojemu doświadczeniu, oferuję skuteczną i bezpieczną terapię zespołu refluksu żołądkowo-przełykowego oraz przepuklin przeponowych.

Jesteś z Inowrocław, Kruszwica? Odkryj sekret szczupłej sylwetki z chirurgią bariatryczną

Kwalifikacja pacjentów do zabiegu bariatrycznego jest procesem, który wymaga uważnej analizy historii medycznej, obecnego stanu zdrowia i motywacji pacjenta. Wtórnym kryterium kwalifikacyjnym jest wskaźnik masy ciała (BMI) oraz inne czynniki zdrowotne. W trakcie konsultacji informujemy pacjentów o potencjalnych korzyściach i ryzykach związanych z zabiegiem, co pozwala im podjąć dobrze przemyślaną decyzję.

Gabinety Inowrocław, Kruszwica – tu rozpoczyna się Twoja droga do sukcesu w walce z otyłością

+48 606 889 665

lechpawel@op.pl

Konsultacje prywatne

Centrum Humaus Olsztyn
Ul. Kanta 15B, Olsztyn

Umów wizytę

Proszę o ustalenie terminu konsultacji - pozostaw swoje dane - oddzwonię.

Umów wizytę

Proszę o ustalenie terminu konsultacji - pozostaw swoje dane - oddzwonię.