+48 606 889 665

Chirurg bariatra Łomża – Lekarz, Chirurgia bariatryczna

Chirurgia bariatryczna Łomża

Otyłość stała się poważnym problemem zdrowotnym na całym świecie. Wiele osób zmagających się z tym problemem ma nie tylko do czynienia z chorobami serca, cukrzycą czy zaburzeniami układu kostno-stawowego, ale również z negatywnym wpływem na jakość życia i samopoczucie. W przypadku, gdy tradycyjne sposoby na walkę z nadwagą są nieskuteczne, chirurgia bariatryczna stanowi skuteczne rozwiązanie problemu.

Pacjenci z gminy Łomża polegają na naszych usługach opieki bariatrycznej

Obsługujemy: Łomża

+48 606 889 665

lechpawel@op.pl

Konsultacje prywatne

Centrum Humaus Olsztyn
Ul. Kanta 15B, Olsztyn

Zabiegi bariatryczne oferowane przez chirurga bariatrę

Jako doświadczony chirurg bariatra, zapewniam pełen zakres zabiegów bariatrycznych, w tym pierwotnych oraz ponownych. Wśród najczęściej przeprowadzanych przeze mnie procedur znajdują się:
– Gastrektomia rękawowa (sleeve gastrectomy) – polega na usunięciu części żołądka, co prowadzi do utworzenia rurki (rękawa) o mniejszej pojemności. Dzięki temu zabiegowi ograniczona jest ilość spożywanej żywności oraz zmniejszone jest wydzielanie hormonów regulujących apetyt.
– Pominięcie żołądka (gastric bypass) – podczas tej operacji żołądek jest podzielony na dwie części: małą kieszonkę i większą resztę żołądka. Kieszonka ta jest połączona z jelitem cienkim, omijając resztę żołądka i początkowy odcinek jelita cienkiego. To pomaga w ograniczeniu ilości jedzonej żywności oraz zmniejszeniu wchłaniania niektórych składników odżywczych.
– Balon żołądkowy – to niechirurgiczna metoda, która polega na wprowadzeniu specjalnego balonu do żołądka, wypełnionego powietrzem lub solanką, co sprawia, że zajmuje on część objętości żołądka, co pomaga w uzyskaniu uczucia sytości przy mniejszej ilości jedzenia.
Dodatkowo, realizuję zabiegi ponowne u pacjentów, którzy przeszli wcześniejsze zabiegi bariatryczne, ale nie osiągnęli oczekiwanych efektów lub doświadczyli powikłań. Tego typu operacje są zaprojektowane w celu skorygowania problemów i umożliwienia dalszej redukcji masy ciała.

Jednym z najpopularniejszych zabiegów mających na celu zwalczanie otyłości olbrzymiej jest rękawowa resekcja żołądka, zwana także sleeve gastrectomy. Częściowe usunięcie żołądka skutkuje pozostawieniem węższej rurki (rękawa) o mniejszej pojemności, co powoduje szybsze odczuwanie sytości po spożywanych posiłkach. Z kolei to prowadzi do ograniczenia kalorii i redukcji masy ciała. Wpływ na zmianę wydzielania hormonów żołądkowych, które regulują apetyt, dodatkowo wspomaga proces odchudzania. Należy jednakże pamiętać, że sleeve resection jest trwałym zabiegiem, wymagającym znaczących zmian w nawykach żywieniowych i stałej kontroli masy ciała po operacji.

Doświadczenie

Mam niemałe doświadczenie w dziedzinie chirurgii bariatrycznej, wykonując nie mniej niż 4000 operacji. To doświadczenie w połączeniu z kwalifikacjami zapewniają pełne bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu.
Przeprowadzanie wszystkich zabiegów bariatrycznych odbywa się z wykorzystaniem techniki laparoskopowej, która polega na wykonywaniu niewielkich nacięć w jamie brzusznej, a następnie wprowadzeniu specjalnych narzędzi chirurgicznych i kamery. Obraz z kamery jest wyświetlany na monitorze, co pozwala na dokładną realizację zabiegu.

Techniki laparoskopowe stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych operacji otwartych. Pacjenci, którzy poddają się tej metodzie leczenia, mają mniejsze ryzyko powikłań, krócej pozostają w szpitalu i szybciej wracają do pełnej sprawności. Ponadto, po zabiegu pacjenci odczuwają mniejszy ból i zostają z niewielkimi bliznami. Dzięki takim zaletom, techniki laparoskopowe są jedną z najskuteczniejszych metod w dziedzinie medycyny.

Kompleksowa opieka bariatryczna

Proces leczenia otyłości wymaga kompleksowej opieki, która uwzględnia zarówno dietę, jak i aspekt psychologiczny. Współpracuję z doświadczonym dietetykiem bariatrycznym i psychologiem bariatrycznym, aby zapewnić moim pacjentom najlepszą opiekę.
Dietetyk bariatryczny opracowuje indywidualne plany żywieniowe, które uwzględniają potrzeby każdego pacjenta po zabiegu. Plan obejmuje nie tylko kalorie, ale także właściwe źródła białka, witamin i składników mineralnych. Regularne wizyty u dietetyka pozwalają na monitorowanie postępów i wprowadzanie niezbędnych modyfikacji w planie żywieniowym. Psycholog bariatryczny zapewnia wsparcie emocjonalne, pomagając pacjentom radzić sobie z trudnościami związanymi z procesem utraty wagi.

Kompleksowa opieka bariatryczna to nie tylko chirurgia, ale również wsparcie dietetyka i psychologa. Utrata wagi to proces, który wymaga zmiany nie tylko nawyków żywieniowych, ale również postaw i sposobu myślenia. Dlatego tak ważne jest, aby pacjenci otrzymywali profesjonalną pomoc w każdym z tych obszarów. Psycholog bariatryczny pomaga w budowaniu pozytywnego wizerunku ciała, radzeniu sobie z emocjami i stresem oraz kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych. W połączeniu z dietetykiem i chirurgiem, opieka psychologiczna pozwala na osiągnięcie trwałych efektów i poprawę jakości życia.

Zmęczony nadwagą? Zespół z Łomża pomoże Ci odzyskać radość życia

Chirurgia antyrefluksowa i leczenie GERD

Moją specjalizacją jest chirurgia bariatryczna, ale również zajmuję się leczeniem zespołu refluksu żołądkowo-przełykowego (GERD) oraz przepuklin przeponowych poprzez zabiegi antyrefluksowe. GERD to schorzenie, które powoduje dyskomfort, pieczenie w przełyku oraz inne dolegliwości, wynikające z cofania się treści żołądkowej do przełyku. W przypadku braku oczekiwanych efektów leczenia farmakologicznego, konieczna może być interwencja chirurgiczna. Podczas zabiegów antyrefluksowych dokonuję naprawy przepukliny przeponowej poprzez repozycjonowanie żołądka do jamy brzusznej. Następnie przeprowadzam fundoplikację, czyli operację antyrefluksową, która polega na okrążeniu dolnej części przełyku mięśniówką żołądka, tworząc zawias antyrefluksowy, który utrudnia cofanie się treści żołądkowej.

W przypadku, gdy pacjenci zmagają się z nawrotami objawów lub przepuklinami po wcześniejszych zabiegach antyrefluksowych, bowiem oferuję operacje rewizyjne. Ich celem jest usunięcie problemów i przywrócenie prawidłowej funkcji zawieszenia antyrefluksowego.

Zaufaj liderom w dziedzinie chirurgii bariatrycznej – pomogliśmy już wielu osobom z okolic Łomża

Kompleksowa opieka i indywidualne podejście
Nasza klinika oferuje kompleksową opiekę i indywidualne podejście do każdego pacjenta. Stawiamy na wsparcie nie tylko przed, ale także po zabiegu, aby zapewnić długoterminowy sukces i poprawę jakości życia pacjentów. Dzięki naszemu podejściu pacjenci mogą czuć się komfortowo i bezpiecznie zarówno przed jak i po operacji.

Kwalifikacja do bariatri

Ważny jest proces kwalifikacji pacjenta przed przeprowadzeniem zabiegów bariatrycznych. Jego głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i skuteczności leczenia. Pacjent musi spełnić ściśle określone kryteria, aby móc przejść przez proces kwalifikacji. Najważniejszym z nich jest wskaźnik masy ciała (BMI) powyżej 40 lub BMI powyżej 35 w przypadku chorób towarzyszących, takich jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze czy choroby serca.

Podczas konsultacji przedoperacyjnych lekarz bariatra dokładnie analizuje historię medyczną pacjenta, wykonuje badania laboratoryjne oraz ocenia jego stan zdrowia. Istotne jest również wykluczenie wszelkich przeciwwskazań do zabiegu chirurgicznego. W trakcie tego etapu informuje się pacjenta o przebiegu operacji, możliwych powikłaniach oraz koniecznych zmianach w stylu życia po zabiegu.

Konsultacje przedoperacyjne mają duże znaczenie, ponieważ przygotowują pacjenta do zmian, jakie nastąpią po operacji. Współpraca z dietetykiem i psychologiem bariatrycznym jest niezwykle ważna w procesie przygotowywania pacjenta do nowego etapu życia po zabiegu bariatrycznym. Do najważniejszych zagadnień edukacyjnych należy zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna oraz regularne wizyty kontrolne.

W Łomża najnowocześniejsze metody spotykają się z wieloletnim doświadczeniem – skorzystaj!

+48 606 889 665

lechpawel@op.pl

Konsultacje prywatne

Centrum Humaus Olsztyn
Ul. Kanta 15B, Olsztyn

Umów wizytę

Proszę o ustalenie terminu konsultacji - pozostaw swoje dane - oddzwonię.

Umów wizytę

Proszę o ustalenie terminu konsultacji - pozostaw swoje dane - oddzwonię.