+48 606 889 665

Chirurg bariatra Frombork – Lekarz, Chirurgia bariatryczna

Chirurgia bariatryczna Frombork

Otyłość to coraz powszechniejszy problem zdrowotny, z którym boryka się coraz więcej osób na całym świecie. Choroba ta wywołuje nie tylko skutki zdrowotne, takie jak cukrzyca, choroby serca i problemy z kośćmi i stawami, ale także wpływa negatywnie na samopoczucie i jakość życia. W przypadku, gdy tradycyjne metody odchudzania nie przynoszą pożądanych rezultatów, chirurgia bariatryczna może okazać się skuteczną metodą w leczeniu otyłości.

Pacjenci z gminy Frombork polegają na naszych usługach leczenia bariatrycznej

Obsługujemy: Frombork, Biedkowo, Krzywiec, Wielkie Wierzno, Jędrychowo, Krzyżewo, Ronin, Nowiny

+48 606 889 665

lechpawel@op.pl

Konsultacje prywatne

Centrum Humaus Olsztyn
Ul. Kanta 15B, Olsztyn

Zabiegi bariatryczne oferowane przez chirurga bariatrę

Jako osoba z wieloletnim stażem w dziedzinie chirurgii bariatrycznej, świadczę usługi z zakresu przeprowadzania pełnej gamy zabiegów bariatrycznych, zarówno tych pierwotnych, jak i rewizyjnych. Wśród mojego doświadczenia znajdują się:
– Sleeve gastrectomy, czyli rękawowa resekcja żołądka – polegająca na usunięciu pewnej części żołądka i pozostawieniu rurki (rękawa) o mniejszej pojemności. Dzięki tej metodzie pacjenci będą jedli mniej i wydzielanie hormonów odpowiedzialnych za regulację łaknienia ulegnie zmniejszeniu.
– Gastric bypass, to zabieg, w którym żołądek zostaje podzielony na dwie części: małą kieszonkę i większą resztę. Kieszonka łączy się z jelitem cienkim, pomijając resztę żołądka i początkowy odcinek jelita cienkiego. To ogranicza ilość spożywanego jedzenia i zmniejsza wchłanianie składników odżywczych.
– Balon żołądkowy – niechirurgiczny sposób, w którym do żołądka wprowadzany jest specjalny balon wypełniony powietrzem lub solanką, zajmujący część jego objętości i zmuszający pacjenta do jedzenia mniejszych porcji.
Dodatkowo, przeprowadzam zabiegi rewizyjne u pacjentów, którzy przeszli wcześniej operacje bariatryczne, ale nie osiągnęli oczekiwanych wyników lub którzy doświadczyli powikłań. Celem tych procedur jest naprawienie problemów i umożliwienie dalszej redukcji masy ciała.

Jednym z najchętniej wykonywanych zabiegów bariatrycznych na otyłość olbrzymią jest sleeve resection, która zwana jest także rękawową resekcją żołądka lub rękawem żołądkowym (sleeve gastrectomy). Polega ona na usunięciu pewnej części żołądka, pozostawiającą wąską rurkę (rękaw), która ma zmniejszoną pojemność. W ten sposób, już po spożyciu niewielkiej ilości jedzenia, pojawia się uczucie sytości, co skutkuje ograniczeniem przyjmowanych kalorii i w konsekwencji redukcją masy ciała. Warto dodać, że zmianie ulega także wydzielanie hormonów żołądkowych, które wpływają na regulację łaknienia. Trzeba jednak pamiętać, że sleeve resection jest zabiegiem nieodwracalnym, który na stałe wpłynie na anatomię przewodu pokarmowego. Wymaga to od pacjenta gruntownej zmiany trybu życia i nawyków żywieniowych, jak również nieustannej kontroli masy ciała po operacji.

Kwalifikacja

Dokładny proces kwalifikacji do operacji bariatrycznych ma ogromne znaczenie dla uzyskania pozytywnych efektów leczenia i uniknięcia powikłań. Warunkiem koniecznym jest spełnienie wymagań, takich jak BMI powyżej 40 lub 35 w przypadku chorób towarzyszących, na przykład cukrzycy, nadciśnienia tętniczego czy chorób serca.
Podczas konsultacji przedoperacyjnych, bariatra szczegółowo analizuje stan zdrowia pacjenta, a także wyklucza wszelkie przeciwwskazania do zabiegu chirurgicznego. Pacjent otrzymuje informacje dotyczące samej operacji, możliwych powikłań oraz zmian w stylu życia, jakie będą niezbędne po interwencji. Edukacja z zakresu zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej i regularnych wizyt kontrolnych to istotne elementy przygotowania pacjenta do nowego życia.
Konsultacje przedoperacyjne to nie tylko etap oceny możliwości przeprowadzenia operacji, ale również przygotowania pacjenta na zmiany, jakie nadejdą po interwencji. Współpraca z dietetykiem bariatrycznym i psychologiem bariatrycznym to niejednokrotnie kluczowe elementy całego procesu.

Doświadczenie

Chirurgia bariatryczna rewolucjonizuje dziedzinę medycyny, oferując sprawdzone sposoby na zwalczanie patologicznej otyłości. Jako doświadczony chirurg bariatryczny i specjalista ds. ogólnych od 2007 roku pomagam pacjentom na całym świecie odzyskać zdrowie i poprawić jakość życia, stosując najnowsze, zaawansowane metody chirurgiczne. Moja filozofia leczenia, oparta na podejściu holistycznym, łączy techniki operacyjne z indywidualnymi planami dietetycznymi i wsparciem psychologicznym.

Lekarze z Frombork udowodnili już wielu pacjentom, że chirurgia bariatryczna to droga do sukcesu

Chirurgia antyrefluksowa i leczenie GERD

Jako specjalista chirurgii bariatrycznej, zajmuję się również pacjentami z zespołem refluksu żołądkowo-przełykowego (GERD) oraz przepuklinami przeponowymi, stosując zabiegi antyrefluksowe. GERD to schorzenie, które charakteryzuje się powracaniem treści żołądkowej do przełyku, powodując dyskomfort i pieczenie w przełyku. W przypadkach, gdy tradycyjne leczenie farmakologiczne nie przynosi efektów, niezbędna jest interwencja chirurgiczna. Zabiegi, które wykonuję, obejmują naprawę przepukliny przeponowej poprzez ustawienie żołądka na swoim miejscu oraz operacje antyrefluksowe, takie jak fundoplikacja. Ta procedura polega na otoczeniu dolnej części przełyku mięśniówką żołądka, tworząc zawias antyrefluksowy, który uniemożliwia cofanie się treści żołądkowej.

Jeśli u pacjentów wystąpią nawroty objawów lub przepuklin po wcześniejszych zabiegach antyrefluksowych, oferuję operacje rewizyjne. Mają one za zadanie naprawienie problemów i przywrócenie prawidłowego działania zawieszenia antyrefluksowego.

Doświadczenie spotyka się z najnowszymi technikami- bariatria na najwyższym poziomie doceniona przez pacjentów z okoli Frombork

Opieka pooperacyjna
Okres pooperacyjny wymaga szczególnej opieki, aby pacjenci zdobyli optymalne wyniki leczenia. Taki proces opieki obejmuje systematyczne kontrole stanu zdrowia, zarządzanie bólem i potencjalnymi powikłaniami, oraz opiekę dietetyczną, której zadaniem jest dostosowanie diety pacjenta do nowych warunków trawiennych. Wsparcie psychologiczne pomaga pacjentom w przejściu na nowy styl życia i zaakceptowaniu swojego nowego ciała.

Nowoczesna medycyna w służbie Twojej sylwetki – skorzystaj z oferty gabinetów bariatrycznych w Frombork

+48 606 889 665

lechpawel@op.pl

Konsultacje prywatne

Centrum Humaus Olsztyn
Ul. Kanta 15B, Olsztyn

Umów wizytę

Proszę o ustalenie terminu konsultacji - pozostaw swoje dane - oddzwonię.

Umów wizytę

Proszę o ustalenie terminu konsultacji - pozostaw swoje dane - oddzwonię.