+48 606 889 665

Chirurg bariatra Gostynin – Lekarz, Chirurgia bariatryczna

Chirurgia bariatryczna Gostynin

Na całym świecie coraz więcej osób boryka się z problemem otyłości i jego negatywnymi skutkami dla zdrowia i jakości życia. W przypadku braku rezultatów w procesie odchudzania poprzez modyfikację diety i aktywności fizycznej, warto rozważyć chirurgiczne rozwiązanie problemu, jakim jest bariatryka. Dzięki temu zabiegowi można uniknąć poważnych chorób, takich jak cukrzyca, choroby serca czy zaburzenia układu kostno-stawowego.

Duża ilość pacjentów z gminy Gostynin zaufała i zdała się na naszą opiekę medyczną

W gminie Gostynin obsługujemy: Gostynin, Rybne, Baby Górne, Kozice, Lisica, Józefków, Feliksów, Klusek, Skoki, Łokietnica, Ruszków, Niecki, Bolesławów, Marianka, Podgórze, Anielin, Górki Drugie, Aleksandrynów, Sałki, Mysłownia Nowa, Piotrów, Belno, Gaśno, Strzałki, Huta Nowa, Zaborów Stary, Antoninów, Kiełpieniec, Choinek, Skrzany, Kazimierzów, Rumunki, Jastrzębia, Sieraków, Osada, Polesie, Budy Lucieńskie, Stefanów, Nowa Wieś, Marianów Sierakowski, Zieleniec, Baby Dolne, Lipa, Kleniew, Leśniewice, Stanisławów Skrzański, Białotarsk, Stanisławów, Emilianów, Sierakówek, Jaworek, Halinów, Dąbrówka, Nagodów, Bierzewice, Białe, Huta Zaborowska, Lucień, Zaborów Nowy, Miałkówek, Legarda, Gulewo, Rogożewek, Zuzinów, Wrząca, Budy Kozickie, Helenów, Zwoleń, Bielawy, Rębów, Sokołów, Pomarzanki, Gorzewo, Osiny, Marianów, Górki Pierwsze, Solec, Krzywie

+48 606 889 665

lechpawel@op.pl

Konsultacje prywatne

Centrum Humaus Olsztyn
Ul. Kanta 15B, Olsztyn

Zabiegi bariatryczne oferowane przez chirurga bariatrę

Jako doświadczony lekarz specjalizujący się w chirurgii bariatrycznej, oferuję pełen zakres zabiegów pierwotnych i rewizyjnych dla pacjentów z otyłością. Moja praktyka opiera się na najnowszych technikach chirurgicznych, a moim celem jest zapewnienie pacjentom bezpieczeństwa i skuteczności zabiegów.

Operacja sleeve resection, nazywana także rękawową resekcją żołądka lub sleeve gastrectomy, to jedna z najpopularniejszych metod leczenia skrajnej otyłości. Jej istota polega na usunięciu części żołądka, w wyniku czego powstaje węższa rurka o mniejszej pojemności. W konsekwencji pacjent szybciej odczuwa sytość, a to prowadzi do zmniejszenia spożywanych kalorii i utraty wagi. Operacja rękawowej resekcji żołądka wpływa również na wydzielanie hormonów żołądkowych, regulujących łaknienie, co dodatkowo przyspiesza proces odchudzania. Należy jednak pamiętać, że to inwazyjna i trwała procedura, która wymaga od pacjenta znacznej zmiany stylu życia i diety.

Kwalifikacja

Przeprowadzanie kwalifikacji do zabiegu bariatrycznego jest niezwykle ważne z punktu widzenia zapewnienia bezpieczeństwa i skuteczności leczenia. Aby zostać zakwalifikowanym do zabiegu, pacjent musi spełnić określone wymagania, w tym przede wszystkim mieć wskaźnik masy ciała (BMI) powyżej 40 lub BMI powyżej 35 u osób z chorobami towarzyszącymi, takimi jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze czy choroby serca.
Podczas konsultacji przedoperacyjnej, lekarz bariatra przeprowadza szczegółową analizę historii medycznej pacjenta, wykonuje badania laboratoryjne oraz ocenia jego ogólny stan zdrowia. Istotne jest również wykluczenie wszelkich przeciwwskazań do zabiegu chirurgicznego. W trakcie tego etapu pacjent jest również informowany o przebiegu operacji, możliwych powikłaniach oraz zmianach w stylu życia, które będą konieczne po zabiegu.
Konsultacje przedoperacyjne mają na celu nie tylko określenie możliwości przeprowadzenia zabiegu, ale również przygotowanie pacjenta do zmian, jakie czekają go po operacji. Duży nacisk kładzie się na edukację dotyczącą zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej oraz konieczności regularnych wizyt kontrolnych. Współpraca z dietetykiem bariatrycznym i psychologiem bariatrycznym odgrywa kluczową rolę w przygotowaniu pacjenta do nowego etapu życia po zabiegu bariatrycznym.

Doświadczenie

Chirurgia bariatryczna stanowi przełom w dziedzinie medycyny oferujący wyjście dla ludzi cierpiących na patologiczną otyłość. Jako specjalista chirurgii bariatrycznej oraz ogólnej pomagam pacjentom w latach od 2007 roku odzyskać zdrowie i jakość życia poprzez stosowanie najnowocześniejszych technik operacyjnych. Moje podejście do leczenia otyłości jest całościowe, połączenie zaawansowanych technik chirurgicznych z indywidualnym planem żywieniowym i wsparciem psychologicznym.

Mieszkańcy Gostynin, odzyskajcie zdrowie i pewność siebie dzięki chirurgii bariatrycznej

Chirurgia antyrefluksowa i leczenie GERD

Zajmuję się specjalistyczną chirurgią bariatryczną oraz leczeniem choroby GERD i przepuklin przeponowych przy pomocy zabiegów antyrefluksowych. GERD to choroba, która powoduje wiele dolegliwości, w tym pieczenie w przełyku i dyskomfort. W przypadku braku poprawy po leczeniu farmakologicznym, zalecane jest leczenie chirurgiczne. Wykonuję zabiegi naprawcze przepukliny przeponowej oraz fundoplikację, która utrudnia cofanie się treści żołądkowej poprzez utworzenie zawiasu antyrefluksowego.

Rewizyjne operacje są dostępne również dla pacjentów z nawrotem choroby lub przepukliną po wcześniejszych zabiegach antyrefluksowych. Podczas tych operacji staram się naprawić problemy i przywrócić funkcjonowanie zawieszenia antyrefluksowego do stanu prawidłowego.
Do wykonania zabiegu antyrefluksowego wykorzystuję techniki laparoskopowe. Dzięki mniejszej inwazyjności oraz krótszemu czasowi rekonwalescencji jest to bardziej efektywne i bezpieczne leczenie z zespołu refluksu żołądkowo-przełykowego oraz przepuklin przeponowych.

Jesteś z Gostynin? Odkryj moc zmiany – skorzystaj z chirurgii bariatrycznej

Pooperacyjna opieka nad pacjentem
Etapy pooperacyjnej opieki nad pacjentem są kluczowe dla osiągnięcia pozytywnych wyników leczenia. Regularne wizyty kontrolne, monitorowanie postępów oraz zarządzanie bólem i innymi powikłaniami są niezbędne w celu zapewnienia pacjentowi pełnego wsparcia. Opieka dietetyczna jest kontynuowana, dostosowując dietę pacjenta do jego nowych warunków trawienia, a wsparcie psychologiczne pomaga w procesie adaptacji do nowego stylu życia i ciała.

Gostynin zmienia życie na lepsze! Dołącz do grona zadowolonych pacjentów po zabiegach bariatrycznych

+48 606 889 665

lechpawel@op.pl

Konsultacje prywatne

Centrum Humaus Olsztyn
Ul. Kanta 15B, Olsztyn

Umów wizytę

Proszę o ustalenie terminu konsultacji - pozostaw swoje dane - oddzwonię.

Umów wizytę

Proszę o ustalenie terminu konsultacji - pozostaw swoje dane - oddzwonię.