+48 606 889 665

Chirurg bariatra Iłowo-Osada, Działdowo – Lekarz, Chirurgia bariatryczna

Chirurgia bariatryczna Iłowo-Osada, Działdowo

Nadwaga jest poważnym problemem zdrowotnym, który coraz częściej dotyka ludzi na całym świecie. Poza niebezpiecznymi chorobami, takimi jak cukrzyca, choroby serca czy zaburzenia układu kostno-stawowego, otyłość ma również negatywny wpływ na jakość życia i samopoczucie. W razie niepowodzenia prób utraty wagi poprzez dietę i aktywność fizyczną, bariatryczna operacja może okazać się skuteczną metodą walki z otyłością.

Pacjenci przyjeżdżają do nas nie tylko z Olsztyna, ale także z gminy Iłowo-Osada, Działdowo

W gminie Iłowo-Osada, Działdowo obsługujemy: Iłowo-Osada, Działdowo, Grzybiny Małe, Uzdowo, Zakrzewo, Bursz, Burkat, Wierzbowo, Mosznica, Kurki, Iłowo-Wieś, Komorniki, Turza Wielka, Kramarzewo, Pierławki, Sochy, Gnojenko, Krasnołąka, Mławka, Grzybiny, Filice, Iłowo-Osada, Purgałki, Niestoja, Sękowo, Klęczkowo, Gajówki, Narzym, Mansfeldy, Lipówka, Kraszewo, Rywociny, Janowo, Brodowo, Gnojno, Malinowo, Jankowice, Dźwierznia, Księży Dwór, Wysoka, Gąsiorowo, Ruszkowo, Kisiny, Petrykozy, Białuty

+48 606 889 665

lechpawel@op.pl

Konsultacje prywatne

Centrum Humaus Olsztyn
Ul. Kanta 15B, Olsztyn

Kwalifikacja do zabiegów bariatrycznych

Przed przeprowadzeniem zabiegów bariatrycznych dokonywana jest skrupulatna kwalifikacja pacjenta. Jej celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i skuteczności leczenia. Aby być zakwalifikowanym do zabiegu, pacjent musi spełnić ściśle określone kryteria. Najważniejszym z nich jest wskaźnik masy ciała (BMI) wynoszący powyżej 40 lub BMI powyżej 35 w przypadku chorób towarzyszących, takich jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze czy choroby serca.

Podczas konsultacji przedoperacyjnych lekarz bariatra dokonuje dokładnej analizy historii medycznej pacjenta, wykonuje badania laboratoryjne oraz ocenia jego ogólny stan zdrowia. Istotne jest również usunięcie wszelkich przeciwwskazań do zabiegu chirurgicznego. Pacjent jest również informowany o przebiegu operacji, możliwych powikłaniach oraz zmianach w stylu życia, jakie będą niezbędne po zabiegu.

Konsultacje przedoperacyjne nie tylko oceniają możliwości przeprowadzenia zabiegu, ale również przygotowują pacjenta do wielu zmian, jakie nastąpią po operacji. Skupiają się na edukacji dotyczącej zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej oraz konieczności regularnych wizyt kontrolnych. Współpraca z dietetykiem bariatrycznym i psychologiem bariatrycznym odgrywa kluczową rolę w przygotowaniu pacjenta do nowego etapu życia po przeprowadzeniu zabiegu bariatrycznego.

Zabiegi bariatryczne oferowane przez chirurga bariatrę

Jako chirurg bariatryczny z wieloletnim doświadczeniem, proponuję wszystkie rodzaje zabiegów, w tym zarówno pierwotne, jak i rewizyjne. Wśród moich specjalności znajdują się takie zabiegi jak: rękaw żołądkowy (sleeve gastrectomy), obejście żołądkowe (gastric bypass) oraz balon żołądkowy. Zabiegi te są wykonywane z myślą o zmniejszeniu pojemności żołądka oraz zminimalizowaniu wydzielania hormonów odpowiedzialnych za regulację łaknienia. W mojej ofercie znajdują się również zabiegi rewizyjne, które są dedykowane pacjentom, u których wcześniejsze operacje bariatryczne nie przyniosły oczekiwanych efektów lub pojawiły się powikłania. Te procedury są wykonywane z myślą o poprawie sytuacji pacjenta i umożliwieniu dalszej redukcji wagi.

Rękawowa resekcja żołądka, inaczej zwana sleeve resection lub rękawem żołądkowym (sleeve gastrectomy), to jeden z najskuteczniejszych zabiegów bariatrycznych w leczeniu otyłości olbrzymiej. Podczas tej procedury usuwa się część żołądka, zostawiając w jego miejsce wąską rurkę, co prowadzi do powstawania szybszego poczucia sytości i ograniczenia spożywanych kalorii. Rękawowa resekcja żołądka wpływa również na wydzielanie hormonów żołądkowych, co pomaga kontrolować łaknienie. Jednak aby uzyskać długotrwały efekt, konieczna jest stała kontrola masy ciała i zmiana nawyków żywieniowych.

Doświadczenie

W dziedzinie chirurgii bariatrycznej mam niemal cztery tysiące wykonanych operacji. Moje doświadczenie i kwalifikacje pozwalają na przeprowadzanie zabiegów z najwyższą precyzją i bezpieczeństwem.

Korzyści płynące z użycia technik laparoskopowych przewyższają te związane z tradycyjnymi operacjami otwartymi. Przede wszystkim, wiążą się one z mniejszym ryzykiem powikłań, krótszym czasem hospitalizacji oraz szybszym powrotem do pełnej aktywności. Dodatkowo, wpływają na zminimalizowanie pooperacyjnego bólu oraz pozostawiają jedynie niewielkie blizny, co jest istotne pod względem medycznym oraz estetycznym.
Dzięki moim wieloletnim doświadczeniom oraz wykorzystaniu najnowocześniejszych technik chirurgicznych, mogę zagwarantować moim pacjentom najwyższy poziom bezpieczeństwa i profesjonalizmu podczas zabiegów bariatrycznych.

Życie bez otyłości? W Iłowo-Osada, Działdowo to możliwe dzięki chirurgii bariatrycznej na najwyższym poziomie

Chirurgia antyrefluksowa i leczenie GERD

Ponadto, moją specjalizacją jest leczenie zespołu refluksu żołądkowo-przełykowego (GERD) oraz przepuklin przeponowych za pomocą zabiegów antyrefluksowych. GERD to choroba polegająca na cofaniu się treści żołądkowej do przełyku, powodująca pieczenie w przełyku i dyskomfort. W przypadku braku pozytywnych efektów leczenia farmakologicznego, konieczna jest interwencja chirurgiczna. Podczas zabiegów naprawczych przepukliny przeponowej, żołądek jest umieszczany z powrotem w jamie brzusznej. Następnie, w celu uniknięcia nawrotu refluksu, wykonuję operację antyrefluksową, zwana fundoplikacją. Dzięki owinięciu dolnej części przełyku mięśniówką żołądka, tworzone jest zawias antyrefluksowy, który utrudnia cofanie się treści żołądkowej.

Celem operacji rewizyjnych, jakie oferuję pacjentom, u których wystąpiły nawroty dolegliwości lub przepukliny po poprzednich zabiegach antyrefluksowych, jest usunięcie problemów i przywrócenie prawidłowego funkcjonowania urządzenia antyrefluksowego.

Wykorzystuję techniki laparoskopowe, aby zapewnić pacjentom minimalną inwazyjność, krótszy czas rekonwalescencji i mniejsze ryzyko powikłań. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, jestem w stanie zapewnić moim pacjentom skuteczne i bezpieczne leczenie zespołu refluksu żołądkowo-przełykowego oraz przepukliny przeponowej.

Doświadczenie spotyka się z najnowszymi technikami- bariatria na najwyższym poziomie doceniona przez pacjentów z okoli Iłowo-Osada, Działdowo

Zabiegi chirurgiczne na otyłość – od wstępnej kwalifikacji do opieki pooperacyjnej
Leczenie chirurgiczne otyłości jest złożonym procesem, który wymaga nie tylko wykwalifikowanych chirurgów, ale także dogłębnej konsultacji, szczegółowej kwalifikacji i długotrwałej opieki pooperacyjnej. Kluczem do sukcesu każdego pacjenta w tym procesie jest dążenie do trwałych zmian stylu życia. W tym artykule przedstawiamy etapy prowadzące pacjenta od kwalifikacji do zabiegu po długoterminową opiekę pooperacyjną.

Poczuj się znów pewnie we własnej skórze – wybierz chirurgię bariatryczną w Iłowo-Osada, Działdowo

+48 606 889 665

lechpawel@op.pl

Konsultacje prywatne

Centrum Humaus Olsztyn
Ul. Kanta 15B, Olsztyn

Umów wizytę

Proszę o ustalenie terminu konsultacji - pozostaw swoje dane - oddzwonię.

Umów wizytę

Proszę o ustalenie terminu konsultacji - pozostaw swoje dane - oddzwonię.