+48 606 889 665

Chirurg bariatra Domanice, Wiśniew, Siedlce – Lekarz, Chirurgia bariatryczna

Chirurgia bariatryczna Domanice, Wiśniew, Siedlce

Nadmierna masa ciała jest poważnym problemem zdrowotnym, który dotyczy coraz większej liczby ludzi na całym świecie. Poza chorobami takimi jak cukrzyca, choroby serca czy zaburzenia układu kostno-stawowego, otyłość ma również negatywny wpływ na jakość życia i na samopoczucie. Jeśli tradycyjne metody utraty wagi, takie jak zmiana diety i aktywność fizyczna, nie przynoszą pożądanych efektów, bariatryczna operacja może być skutecznym rozwiązaniem.

Duża ilość pacjentów z gminy Domanice, Wiśniew, Siedlce zaufała i zdała się na naszą opiekę medyczną

W gminie Domanice, Wiśniew, Siedlce obsługujemy: Domanice, Wiśniew, Siedlce, Wiśniew-Kolonia, Kopcie, Zabłocie, Olszyc-Folwark, Borki-Paduchy, Przywory Małe, Osiny, Wólka Leśna, Ciosny, Stok Lacki, Purzec, Przywory Duże, Topórek, Mościbrody, Grubale, Stok Lacki-Folwark, Domanice-Kolonia, Golice-Kolonia, Borki-Kosiorki, Śmiary, Pluty, Żabokliki-Kolonia, Pruszyn, Strzała, Olszyc Szlachecki, Golice, Wiśniew, Opole-Świerczyna, Olszyc Włościański, Biel, Wólka Wołyniecka, Śmiary-Kolonia, Zażelazna, Joachimów, Ostrówek, Żelków-Kolonia, Stare Iganie, Białki, Mroczki, Pieńki, Błogoszcz, Myrcha, Żabokliki, Rakowiec, Borki-Sołdy, Łupiny, Czachy, Okniny-Podzdrój, Grabianów, Podzdrój, Stare Okniny, Chodów, Daćbogi, Pustki, Helenów, Stok Wiśniewski, Wólka Wiśniewska, Stare Opole, Ujrzanów, Nowe Opole, Radomyśl, Tworki, Żytnia, Kaczory, Lipniak, Emilianówka, Nowe Okniny, Jagodnia, Wołyńce, Domanice, Pruszyn-Pieńki, Pruszynek, Gostchorz, Wołyńce-Kolonia, Nowe Iganie

+48 606 889 665

lechpawel@op.pl

Konsultacje prywatne

Centrum Humaus Olsztyn
Ul. Kanta 15B, Olsztyn

Zabiegi bariatryczne oferowane przez chirurga bariatrę

Jako specjalista chirurgii bariatrycznej, zapewniam pełną gamę zabiegów bariatrycznych, od operacji pierwotnych po rewizyjne. Moje najczęściej wykonywane procedury to:
– rękawowa resekcja żołądka – polegająca na usunięciu części żołądka i pozostawieniu rurki o mniejszej pojemności, co prowadzi do ograniczenia ilości jedzenia i zmniejszenia hormonów regulujących łaknienie.
– gastroplastyka żołądka – zabieg polegający na podziale żołądka na dwie części, mniejszą kieszeń i większą pozostałość żołądka, z połączeniem kieszonki z jelitem cienkim, co umożliwia ograniczenie ilości jedzenia i wchłaniania niektórych składników odżywczych.
– balon żołądka – niechirurgiczna metoda polegająca na wprowadzeniu do żołądka balonu wypełnionego powietrzem lub solanką, co powoduje uczucie sytości i pomaga w kontrolowaniu ilości spożywanego jedzenia.
Dodatkowo, przeprowadzam zabiegi rewizyjne u pacjentów, którzy poddali się wcześniejszym zabiegom bariatrycznym, ale nie osiągnęli oczekiwanych skutków lub doświadczyli powikłań. Celem tych procedur jest korekcja problemów i umożliwienie dalszej redukcji masy ciała.

Sleeve resection, inaczej rękawowa resekcja żołądka lub sleeve gastrectomy, to jeden z najpopularniejszych zabiegów bariatrycznych, stosowanych w leczeniu otyłości ekstremalnej. Polega na usunięciu fragmentu żołądka, a pozostały fragment tworzy wąską rurkę, zwany rękawem żołądkowym, o mniejszej pojemności. Dzięki temu po małej ilości jedzenia osoba odczuwa sytość, co skutkuje zmniejszeniem spożycia kalorii i utratą masy ciała. Hormony kontrolujące łaknienie ulegają zmianie, co dodatkowo sprzyja procesowi odchudzania. Zabieg jest jednak nieodwracalny i wymaga od pacjenta zmiany nawyków żywieniowych oraz stałej kontroli wagi.

Kwalifikacja

Zapewnienie bezpieczeństwa i skuteczności leczenia jest kluczowe w procesie kwalifikacji pacjentów do zabiegów bariatrycznych. Osoby, które mają BMI powyżej 40 lub powyżej 35 z chorobami towarzyszącymi, takimi jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze czy choroby serca, mogą zostać zakwalifikowane do takiego zabiegu. Konsultacje przedoperacyjne przeprowadzane przez lekarza bariatrycznego mają na celu szczegółową analizę historii medycznej pacjenta, wykonanie badań laboratoryjnych i ocenę jego stanu ogólnego. Istotne jest również wykluczenie wszelkich przeciwwskazań do zabiegu. W trakcie konsultacji pacjent dowiaduje się o przebiegu operacji, możliwych powikłaniach i jakie zmiany w stylu życia będą konieczne po zabiegu. Pacjent zostaje również przygotowany na edukację dotyczącą zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej i konieczność wizyt kontrolnych. Współpraca z dietetykiem bariatrycznym i psychologiem bariatrycznym jest kluczowa w przygotowaniu pacjenta do nowego etapu życia po zabiegu bariatrycznym.

Doświadczenie

Chirurgia bariatryczna to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia patologicznej otyłości. Jako doświadczony chirurg bariatryczny, oferuję moim pacjentom holistyczne podejście, które łączy zaawansowane techniki operacyjne z indywidualnym planem dietetycznym i psychologicznym wsparciem.
Techniki laparoskopowe, które ja stosuję, gwarantują pacjentom mniejszy ból i krótszy czas rekonwalescencji, a także lepszy wygląd pooperacyjnej rany. Przez ponad 13 lat mojej praktyki przeprowadziłem ponad 4 tysiące operacji bariatrycznych, a każda z nich była dla mnie wyjątkowa i wymagała indywidualnego podejścia.
W Olsztynie, gdzie prowadzę swoją praktykę, pacjenci mają dostęp do pełnego zakresu zabiegów bariatrycznych, począwszy od balonów żołądkowych, a skończywszy na bardziej zaawansowanych operacjach. Współpracuję z zespołem specjalistów, w tym z dietetykiem i psychologiem bariatrycznym, aby zapewnić moim pacjentom kompleksowe wsparcie na każdym etapie ich leczenia.

Skorzystaj z doświadczenia specjalistów z Domanice, Wiśniew, Siedlce – oni pomogą Ci wygrać walkę z otyłością

Chirurgia antyrefluksowa i leczenie GERD

Zajmuję się specjalizacją w chirurgii bariatrycznej, a także leczeniem refluksu żołądkowo-przełykowego (GERD) oraz przepuklin przeponowych. GERD objawia się cofaniem się treści żołądkowej do przełyku, co powoduje dyskomfort, pieczenie w przełyku i inne dolegliwości. W przypadkach, gdy leczenie farmakologiczne nie przynosi efektywnych wyników, konieczna może być interwencja chirurgiczna. Moje zabiegi antyrefluksowe naprawiają przepuklinę przeponową i repozycjonują żołądek do jamy brzusznej. Następnie wykonuję operację antyrefluksową, czyli fundoplikację, która polega na okrążeniu dolnej części przełyku mięśniówką żołądka, tworząc zawias antyrefluksowy, który utrudnia cofanie się treści żołądkowej.

Oferuję operacje rewizyjne dla pacjentów, którzy doświadczyli nawrotu objawów lub przepukliny po zabiegach antyrefluksowych. Te procedury mają na celu naprawienie istniejących problemów i przywrócenie prawidłowego funkcjonowania zawiesadła antyrefluksowego.

Techniki laparoskopowe są wykorzystywane do przeprowadzania zabiegów antyrefluksowych, co zapewnia mniejszą inwazyjność, krótszy czas rekonwalescencji oraz mniejsze ryzyko powikłań. Dzięki mojemu wieloletniemu doświadczeniu, mogę zagwarantować skuteczne i bezpieczne leczenie refluksu żołądkowo-przełykowego oraz przepuklin przeponowych.

Doświadczenie spotyka się z najnowszymi technikami- bariatria na najwyższym poziomie doceniona przez pacjentów z okoli Domanice, Wiśniew, Siedlce

Przebieg zabiegu
Operacja wykonywana jest przy użyciu nowoczesnych technologii pozwalających na minimalizację bólu i skrócenie czasu rekonwalescencji. Dzięki laparoskopii, skaleczenia są mniejsze, a to zaś przekłada się na szybszy powrót do zdrowia i mniejsze ryzyko powikłań.

Nowoczesna medycyna w służbie Twojej sylwetki – skorzystaj z oferty gabinetów bariatrycznych w Domanice, Wiśniew, Siedlce

+48 606 889 665

lechpawel@op.pl

Konsultacje prywatne

Centrum Humaus Olsztyn
Ul. Kanta 15B, Olsztyn

Umów wizytę

Proszę o ustalenie terminu konsultacji - pozostaw swoje dane - oddzwonię.

Umów wizytę

Proszę o ustalenie terminu konsultacji - pozostaw swoje dane - oddzwonię.