+48 606 889 665

Chirurg bariatra Kozłowo, Nidzica, Janowiec Kościelny – Lekarz, Chirurgia bariatryczna

Chirurgia bariatryczna Kozłowo, Nidzica, Janowiec Kościelny

Choroby związane z otyłością dotykają coraz więcej osób na całym świecie. Wśród nich znajdują się modele, sportowcy, ale również osoby, których styl życia polega głównie na przesiadywaniu przed komputerem. Jednakże, otyłość nie tylko zagraża naszemu zdrowiu, ale również wpływa na jakość życia, a nawet na samopoczucie. W przypadku, gdy u osoby otyłej zmiana diety oraz zwiększenie aktywności fizycznej nie przynosi pożądanych skutków, chirurgia bariatryczna może okazać się jedynym rozwiązaniem.

Moja opieka medyczna szczyci się dużym zainteresowaniem pacjentów z gminy Kozłowo, Nidzica, Janowiec Kościelny

W gminie Kozłowo, Nidzica, Janowiec Kościelny obsługujemy: Kozłowo, Nidzica, Janowiec Kościelny, Wierzbowo, Zimna Woda, Stare Połcie, Wietrzychowo, Sarnowo, Zalesie, Rogóż, Miecznikowo-Cygany, Nowa Wieś-Dmochy, Sławka Wielka, Bartki, Dziurdziewo, Zabłocie Kozłowskie, Rączki, Zakrzewko, Grzegórzki, Siemiątki, Kamionki, Powierz, Likusy, Jabłonka, Ważyny, Kadyki, Tatary, Natać Wielka, Zaborowo, Szczepkowo-Pawełki, Turowo, Miecznikowo-Gołębie, Gniadki, Bolejny, Krusze, Napiwoda, Kozłowo, Siemianowo, Nowa Wielka, Łyna, Piotrkowo, Waszulki, Waśniewo-Grabowo, Wały, Niedanowo, Kamionka, Piątki, Jabłonowo-Adamy, Kanigowo, Litwinki, Natać Mała, Bartoszki, Radomin, Szczepkowo-Zalesie, Górowo, Sławka Mała, Turówko, Olszewo, Borowy Młyn, Smolany-Żardawy, Pokrzywnica Wielka, Frąknowo, Zakrzewo, Zabłocie Kanigowskie, Miecznikowo-Kołaki, Zaborowo, Browina, Krokowo, Kownatki, Szkudaj, Módłki, Dobrzyń, Napierki, Brzeźno Łyńskie, Pawliki, Orłowo, Januszkowo, Pielgrzymowo, Waśniewo-Gwoździe, Szkotowo, Szczepkowo-Iwany, Wola, Magdaleniec, Janowiec-Jastrząbki, Kuce, Michałki, Szczepkowo Borowe, Szymany, Wikno, Safronka, Szerokopaś, Wiłunie, Bielawy, Kownatki-Falęcino, Nibork Drugi, Górowo-Trząski, Piotrowice, Janowiec Kościelny, Łysakowo

+48 606 889 665

lechpawel@op.pl

Konsultacje prywatne

Centrum Humaus Olsztyn
Ul. Kanta 15B, Olsztyn

Zabiegi bariatryczne oferowane przez chirurga bariatrę

Jako specjalista chirurgii bariatrycznej o szerokim doświadczeniu, mogę zaoferować pełen zakres zabiegów, w tym pierwszych oraz ponownych. Do najczęściej wykonywanych przez mnie operacji należą:
– Rękawowa resekcja żołądka (sleeve gastrectomy) – polegająca na usunięciu fragmentu żołądka, pozostawiając rurkę (rękaw) o mniejszej pojemności. Zabieg ten prowadzi do zmniejszenia ilości spożywanego jedzenia i zmniejszenia wydzielania hormonów regulujących łaknienie.
– Gastric bypass (ominięcie żołądka) – polegająca na podziale żołądka na niewielki woreczek i resztę żołądka. Woreczek ten jest później połączony z jelitem cienkim, omijając resztę żołądka i początkowy odcinek jelita cienkiego. To redukuje ilość jedzenia oraz wchłaniania pewnych składników odżywczych.
– Balon odchudzający – nieinwazyjna metoda polegająca na umieszczeniu w żołądku specjalnego balonu wypełnionego powietrzem lub solą fizjologiczną, który zajmuje część jego objętości, powodując uczucie sytości przy mniejszej ilości spożywanego jedzenia.
Poza tym, przeprowadzam zabiegi rewizyjne u pacjentów, u których wcześniejsze operacje bariatryczne nie przyniosły oczekiwanych rezultatów lub doszło do powikłań. Te procedury mają na celu skorygowanie problemów i umożliwienie dalszej redukcji masy ciała.

Sleeve resection to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów bariatrycznych, stosowany w leczeniu otyłości skrajnej. Procedura polega na usunięciu fragmentu żołądka, pozostawiając w wąską rurkę o mniejszej pojemności. Dzięki temu po spożyciu nawet niewielkich ilości jedzenia, szybciej odczuwasz sytość, co prowadzi do zmniejszenia spożywanych kalorii i utraty masy ciała. Ponadto, zabieg ten wpływa na wydzielanie hormonów żołądkowych, regulujących uczucie głodu, co dodatkowo przyspiesza proces odchudzania. Pamiętaj jednak, że sleeve resection jest zabiegiem nieodwracalnym i wymaga od pacjenta wprowadzenia trwałych zmian w nawykach żywieniowych, a także regularnej kontroli masy ciała.

Kwalifikacja

Zapewnienie bezpieczeństwa i skuteczności leczenia jest istotne podczas procedury kwalifikacji do zabiegów bariatrycznych. Wymagania, jakie muszą być spełnione przez pacjentów, to wskaźnik masy ciała (BMI) powyżej 40 lub BMI powyżej 35 w przypadku chorób towarzyszących, takich jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze czy choroby serca.
Podczas konsultacji przedoperacyjnej, lekarz bariatra dokładnie analizuje historię medyczną pacjenta, wykonuje badania laboratoryjne i ocenia ogólny stan zdrowia. Ważne jest również, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do operacji. Podczas tej rozmowy pacjent dowiaduje się o przebiegu operacji, możliwych powikłaniach oraz zmianach w stylu życia, które będą niezbędne po zabiegu.
Konsultacje przed zabiegiem mają na celu nie tylko ocenę, czy pacjent jest odpowiedni do zabiegu, ale również przygotowanie go na zmiany, jakie nastąpią po operacji. Pacjent musi zacząć myśleć o zdrowym stylu życia, aktywności fizycznej i regularnych wizytach kontrolnych. Bardzo ważna jest tutaj współpraca z dietetykiem bariatrycznym i psychologiem bariatrycznym.

Doświadczenie

Nowoczesna chirurgia bariatryczna stanowi przełomowy krok w walce z patologiczną otyłością, zapewniając skuteczne rozwiązania dla pacjentów. Jako doświadczony chirurg bariatryczny i ogólny, zajmuję się leczeniem otyłości od ponad dekady, wykorzystując innowacyjne techniki chirurgiczne. Moje holistyczne podejście do leczenia otyłości łączy zaawansowane technologie operacyjne z indywidualnymi planami dietetycznymi i wsparciem psychologicznym.

Odkryj sekret szczupłej sylwetki w Kozłowo, Nidzica, Janowiec Kościelny – zabiegi bariatryczne przynoszą rewolucyjne rezultaty

Chirurgia antyrefluksowa i leczenie GERD

Jestem specjalistą w chirurgii bariatrycznej oraz leczeniu zespołu refluksu żołądkowo-przełykowego (GERD) oraz przepuklin przeponowych przy użyciu zabiegów antyrefluksowych. GERD to choroba, w której treść żołądka cofa się do przełyku, powodując dyskomfort, pieczenie w przełyku i inne nieprzyjemne objawy. W przypadkach, gdy leczenie farmakologiczne nie przynosi oczekiwanych wyników, konieczna może być interwencja chirurgiczna. W takich przypadkach wykonuję naprawcze zabiegi na przepuklinie przeponowej, podczas których żołądek jest repozycjonowany do jamy brzusznej. Następnie przeprowadzana jest operacja antyrefluksowa, mająca na celu zapobieżenie nawrotowi refluksu poprzez utworzenie zawiasu antyrefluksowego z dolnej części przełyku i mięśniówki żołądka.

Jeśli u pacjentów wystąpią nawroty objawów lub przepukliny po wcześniejszych zabiegach antyrefluksowych, przeprowadzam operacje rewizyjne w celu naprawienia problemów i przywrócenia prawidłowego funkcjonowania zawieszenia antyrefluksowego. Mój zabieg antyrefluksowy wykorzystuje techniki laparoskopowe, które zapewniają mniejszą inwazyjność, krótszy czas rekonwalescencji oraz mniejsze ryzyko działań niepożądanych. Dzięki mojemu wieloletniemu doświadczeniu, zapewniam pacjentom skuteczne i bezpieczne leczenie zespołu refluksu żołądkowo-przełykowego oraz przepuklin przeponowych.

Jesteś z Kozłowo, Nidzica, Janowiec Kościelny? Odkryj sekret szczupłej sylwetki z chirurgią bariatryczną

Nowoczesna technologia w zabiegu bariatrycznym
Zastosowanie nowoczesnych technik małoinwazyjnych w zabiegu bariatrycznym pozwala na zmniejszenie bólu i skrócenie czasu rekonwalescencji. Laparoskopia umożliwia przeprowadzenie operacji za pomocą mniejszych cięć, co przyczynia się do szybszego powrotu pacjenta do zdrowia i zmniejszenia ryzyka powikłań. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym zabieg staje się bardziej efektywny i bezpieczny.

Zaufaj ekspertom z Kozłowo, Nidzica, Janowiec Kościelny – ich wiedza i umiejętności to gwarancja udanej operacji bariatrycznej

+48 606 889 665

lechpawel@op.pl

Konsultacje prywatne

Centrum Humaus Olsztyn
Ul. Kanta 15B, Olsztyn

Umów wizytę

Proszę o ustalenie terminu konsultacji - pozostaw swoje dane - oddzwonię.

Umów wizytę

Proszę o ustalenie terminu konsultacji - pozostaw swoje dane - oddzwonię.