+48 606 889 665

Chirurg bariatra Świecie, Jeżewo, Drzycim – Lekarz, Chirurgia bariatryczna

Chirurgia bariatryczna Świecie, Jeżewo, Drzycim

Coraz więcej osób na całym świecie zmaga się z problemem otyłości, który ma poważny wpływ na ich zdrowie i samopoczucie. Choroby takie jak cukrzyca, choroby serca czy zaburzenia układu kostno-stawowego są częstym skutkiem otyłości. W przypadku braku pozytywnych efektów w procesie odchudzania poprzez zmianę sposobu odżywiania i uprawianie aktywności fizycznej, warto zastanowić się nad chirurgicznym rozwiązaniem problemu, jakim jest bariatryka.

Pacjenci przyjeżdżają do nas nie tylko z Olsztyna, ale także z gminy Świecie, Jeżewo, Drzycim

W gminie Świecie, Jeżewo, Drzycim obsługujemy: Świecie, Jeżewo, Drzycim, Sierosław, Osłowo, Głogówko Królewskie, Czapelki, Jeżewo, Dąbrówka, Drzycim, Topolinek, Biechowo, Gródek, Wery, Pięćmorgi, Laskowice, Biechówko, Wiąg, Dólsk, Dziki, Dubielno, Ciemniki, Czaple, Piskarki, Białe, Sartowice, Mały Dólsk, Dworzysko, Niedźwiedź, Białe Błota, Taszewskie Pole, Ernestowo, Morsk, Skrzynki, Buczek, Kosowo, Taszewko, Sulnowo, Gacki, Krakówek, Skarszewo, Polski Konopat, Chrystkowo, Lipno, Święte, Sierosławek, Belno, Czersk Świecki, Brzozowy Most, Przechówko, Kozłowo, Krąplewice, Drozdowo, Wielki Konopat, Taszewo, Terespol Pomorski, Gruczno, Jastrzębie, Sulnówko

+48 606 889 665

lechpawel@op.pl

Konsultacje prywatne

Centrum Humaus Olsztyn
Ul. Kanta 15B, Olsztyn

Zabiegi bariatryczne oferowane przez chirurga bariatrę

Jako wykwalifikowany chirurg bariatryczny, oferuję pełne spektrum zabiegów bariatrycznych, w tym zabiegi pierwotne i rewizyjne. Wśród najczęściej wykonywanych przeze mnie operacji bariatrycznych są:
– Rękawowy gastrektomia / resekcja rękawa (resekcja rękawa żołądka) – polega na usunięciu części żołądka, pozostawiając tylko rurkę o zmniejszonej pojemności. Zabieg ten prowadzi do ograniczenia ilości spożywanych pokarmów oraz zmniejszenia wydzielania hormonów, które regulują apetyt.
– Rozwarcie żołądka (gastric bypass) – w tym zabiegu żołądek jest podzielony na dwie części: mała kieszonka i większa część żołądka. Kieszonka ta zostaje połączona z jelitem cienkim, omijając pozostałą część żołądka i początkowy odcinek jelita cienkiego. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie ilości spożywanych pokarmów oraz zmniejszenie wchłaniania niektórych składników odżywczych.
– Balon żołądkowy – niechirurgiczna metoda polegająca na wprowadzeniu do żołądka specjalnego balonu wypełnionego powietrzem lub solanką, który zajmuje część jego objętości, powodując uczucie sytości przy mniejszych ilościach spożywanego jedzenia.
Dodatkowo, przeprowadzam zabiegi rewizyjne u pacjentów, u których wcześniejsze operacje bariatryczne nie przyniosły odpowiednich wyników lub wystąpiły powikłania. Zabiegi te mają na celu rozwiązanie problemów i umożliwienie dalszej redukcji masy ciała.

Sleeve resection, zwana również rękawową resekcją żołądka lub rękawem żołądkowym (sleeve gastrectomy), to jedna z najczęściej wykonywanych procedur bariatrycznych stosowanych w leczeniu skrajnej otyłości. Zabieg polega na usunięciu fragmentu żołądka i pozostawieniu węższej rurki stanowiącej zmniejszoną pojemność żołądka. W ten sposób po przyjęciu nawet niewielkiej ilości pokarmu, pacjent szybciej się nasyci i ogranicza spożywanie kalorii, co prowadzi do utraty wagi. Dodatkowo zabieg wpływa na produkcję hormonów żołądkowych, które wpływają na regulację łaknienia, co również wspomaga proces odchudzania. Jednak jako zabieg nieodwracalny, rękawowa resekcja żołądka wymaga od pacjenta modyfikacji nawyków żywieniowych oraz regularnej kontroli masy ciała po operacji.

Kwalifikacja

Bezpieczeństwo i skuteczność zabiegów bariatrycznych są ściśle związane z procesem kwalifikacji pacjentów. Aby dostać się do grupy kandydatów na operację, konieczne jest spełnienie określonych wymagań, a jeden z nich to wskaźnik masy ciała (BMI) przekraczający 40 lub 35, jeśli pacjent cierpi na choroby towarzyszące, takie jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze lub choroby serca.
Podczas konsultacji przedoperacyjnych lekarz bariatra dokonuje szczegółowej analizy historii medycznej pacjenta, przeprowadza badania laboratoryjne i ocenia stan jego zdrowia. Przeciwwskazania do zabiegu chirurgicznego są szczegółowo badane na tym etapie. Pacjent jest także informowany o przebiegu operacji, możliwych powikłaniach oraz zmianach w stylu życia, które staną się niezbędne po zabiegu.
Nie tylko ocena możliwości operacji, ale także przygotowanie pacjenta do zmian, jakie nastąpią po operacji, jest celem konsultacji przedoperacyjnych. Pacjent jest edukowany w zakresie zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej i konieczności regularnych wizyt kontrolnych. Współpraca z dietetykiem bariatrycznym i psychologiem bariatrycznym jest kluczowa w przygotowaniu pacjenta do nowego etapu życia po przeprowadzeniu zabiegu bariatrycznego.

Doświadczenie

Jako chirurg bariatryczny i ogólny, podchodzę do leczenia pacjentów z otyłością w sposób holistyczny. Od 2007 roku pomagam tym pacjentom odzyskać zdrowie i poprawić jakość życia dzięki stosowaniu najnowszych technik chirurgicznych. Leczenie otyłości wymaga zastosowania zaawansowanych technik operacyjnych oraz indywidualnych planów dietetycznych i wsparcia psychologicznego, co jest kluczowe w całym procesie leczenia.
Jako chirurg bariatryczny stosuje techniki małoinwazyjne, przede wszystkim laparoskopię, co pozwala na mniejszy ból pooperacyjny, krótszy czas rekonwalescencji oraz lepszy efekt estetyczny. W mojej praktyce przeprowadziłem już niemal 4 tysiące operacji bariatrycznych, co czyni mnie rzeczywistym ekspertem w tej dziedzinie.
W swojej praktyce w Olsztynie pacjenci mają dostęp do pełnego zakresu zabiegów bariatrycznych, zarówno pierwotnych, jak i rewizyjnych, w tym balonu żołądkowego i bardziej zaawansowanych procedur. Wszystkie przypadki traktuję indywidualnie i współpracuję z zespołem specjalistów, w tym z dietetykiem bariatrycznym oraz psychologiem, aby zapewnić pacjentom kompleksowe wsparcie na każdym etapie ich leczenia.

Wybierz sprawdzone rozwiązanie na miarę XXI wieku – chirurgię bariatryczną w Świecie, Jeżewo, Drzycim

Chirurgia antyrefluksowa i leczenie GERD

Oprócz specjalizacji w chirurgii bariatrycznej, skupiam się na leczeniu zespołu refluksu żołądkowo-przełykowego (GERD) i przepuklin przeponowych przy użyciu zabiegów antyrefluksowych. GERD to schorzenie, w którym treść żołądkowa cofa się do przełyku, powodując dyskomfort, pieczenie w przełyku i inne dolegliwości. Jeśli leczenie farmakologiczne nie działa, zalecana jest interwencja chirurgiczna. Wykonuję zabiegi naprawcze przepukliny przeponowej, podczas których żołądek jest umieszczany z powrotem w jamie brzusznej. Następnie przeprowadzam operację antyrefluksową, nazywaną fundoplikacją, która tworzy zawias antyrefluksowy w dolnej części przełyku za pomocą mięśniówki żołądka, utrudniający cofanie się treści żołądkowej.

Dla pacjentów, u których wystąpił nawrót choroby lub przepuklina po wcześniejszych zabiegach antyrefluksowych, oferuję operacje rewizyjne, które mają na celu naprawienie problemów i przywrócenie prawidłowego funkcjonowania zawieszenia antyrefluksowego.
Zabiegi antyrefluksowe wykonuję, stosując techniki laparoskopowe, co zapewnia mniejszy wpływ na organizm, krótszy czas rekonwalescencji oraz mniejsze ryzyko powikłań. Z moim doświadczeniem jestem w stanie zapewnić skuteczne i bezpieczne leczenie z refluksu żołądkowo-przełykowego oraz przepuklin przeponowych.

Doświadczenie spotyka się z najnowszymi technikami- bariatria na najwyższym poziomie doceniona przez pacjentów z okoli Świecie, Jeżewo, Drzycim

Zabieg
Zabieg bariatryczny jest przeprowadzany z wykorzystaniem nowoczesnych technik, które minimalizują ból i skracają czas rekonwalescencji. Laparoskopia pozwala na wykonanie mniejszych cięć, co przekłada się na szybszy powrót pacjenta do zdrowia i zmniejszenie ryzyka powikłań. Dzięki temu zabieg jest nie tylko skuteczny, ale także bezpieczny dla zdrowia pacjenta.

Świecie, Jeżewo, Drzycim otwiera drzwi do nowej jakości życia bez problemów z nadwagą – przekonali się o tym inni, przekonaj się i Ty!

+48 606 889 665

lechpawel@op.pl

Konsultacje prywatne

Centrum Humaus Olsztyn
Ul. Kanta 15B, Olsztyn

Umów wizytę

Proszę o ustalenie terminu konsultacji - pozostaw swoje dane - oddzwonię.

Umów wizytę

Proszę o ustalenie terminu konsultacji - pozostaw swoje dane - oddzwonię.