+48 606 889 665

Chirurg bariatra Przasnysz, Krasne – Lekarz, Chirurgia bariatryczna

Chirurgia bariatryczna Przasnysz, Krasne

Otyłość to poważna choroba, coraz powszechniejsza na całym świecie. Poza konsekwencjami zdrowotnymi, takimi jak choroby serca, cukrzyca czy problemy ze stawami, negatywnie wpływa to na jakość życia i dobre samopoczucie. W przypadku, gdy próby zmniejszenia wagi poprzez zmianę stylu życia i zwiększenie aktywności fizycznej nie przynoszą oczekiwanych efektów, chirurgiczne leczenie otyłości może być skutecznym rozwiązaniem.

Z okolic Przasnysz, Krasne przybywa do nas sporo pacjentów

Obsługujemy: Przasnysz, Krasne, Mosaki-Stara Wieś, Polny Młyn, Zalesie, Wygoda, Bartniki, Wielodróż, Mosaki-Rukle, Józefowo, Osówiec Kmiecy, Szla, Golany, Milewo-Rączki, Wyrąb Karwacki, Fijałkowo, Leszno, Wężewo, Krasne-Elżbiecin, Zawadki, Sątrzaska, Pęczki-Kozłowo, Kozin, Emowo, Helenowo Nowe, Trzcianka, Dobrzankowo, Dębiny, Nowokrasne, Mchówko, Grabowo, Bogate, Gostkowo, Mirów, Żbiki-Gawronki, Żbiki-Kierzki, Filipy, Stara Krępa, Milewo-Szwejki, Lisiogóra, Oględa, Obrąb, Annopol, Nowe Żmijewo, Kraski-Ślesice, Helenowo Stare, Góry Karwackie, Krasne, Żbiki, Augustów, Milewo-Tabuły, Brzozowo Wielkie, Kurowo, Grabowo Wielkie, Cierpigórz, Kuskowo, Kijewice, Mchowo, Gustawin, Zakocie, Sierakowo, Bartołdy, Karwacz, Klewki, Osówiec Szlachecki, Zielona, Szlasy-Umiemy, Milewo-Brzegędy

+48 606 889 665

lechpawel@op.pl

Konsultacje prywatne

Centrum Humaus Olsztyn
Ul. Kanta 15B, Olsztyn

Zabiegi bariatryczne oferowane przez chirurga bariatrę

Jako specjalista ds. chirurgii bariatrycznej z wieloletnim doświadczeniem, mogę zaoferować pełen zakres zabiegów bariatrycznych, w tym zarówno pierwotne, jak i rewizyjne. W moim zespole ekspertów zajmujemy się przede wszystkim:
– Resekcją żołądka (sleeve gastrectomy) – podczas zabiegu usuwa się część żołądka, pozostawiając jedynie rurkę (tzw. rękaw) o mniejszej pojemności. Taki zabieg prowadzi do ograniczenia ilości spożywanych posiłków oraz zmniejszenia wydzielania hormonów odpowiedzialnych za odczuwanie głodu.
– Ominięciem żołądka (gastric bypass) – dzięki temu zabiegowi żołądek zostaje podzielony na dwie części: mniejszą kieszonkę i resztę żołądka. Kieszonka jest następnie połączona z jelitem cienkim, omijając pozostałą część żołądka i początkowy odcinek jelita cienkiego. To pozwala na zmniejszenie ilości przyjmowanych posiłków oraz redukcję wchłaniania niektórych składników odżywczych.
– Założeniem balonu do żołądka – to metoda nieinwazyjna, polegająca na wprowadzeniu do żołądka specjalnego balonu wypełnionego powietrzem lub solanką. Balon zajmuje część objętości żołądka, co powoduje uczucie sytości przy mniejszej ilości jedzenia.
Dodatkowo, w mojej praktyce zajmuję się przeprowadzaniem zabiegów rewizyjnych u pacjentów, u których pierwotne zabiegi bariatryczne nie przyniosły oczekiwanych efektów lub wystąpiły powikłania. Takie procedury umożliwiają poprawę sytuacji oraz rozwój procesu redukcji masy ciała.

Sleeve resection, nazywana także rękawową resekcją żołądka lub sleeve gastrectomy, jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów bariatrycznych w leczeniu otyłości olbrzymiej. Procedura polega na usunięciu części żołądka, co prowadzi do powstania węższej rurki (rękawa) o mniejszej pojemności, która stanowi resztę żołądka. Dzięki temu zmniejszeniu objętości żołądka pacjenci odczuwają szybciej sytość, co skłania ich do spożywania mniejszych ilości pokarmu i w konsekwencji prowadzi do zmniejszenia przyjmowanych kalorii oraz redukcji masy ciała. Zabieg ten również wpływa na wydzielanie hormonów żołądkowych, które regulują łaknienie, co sprzyja procesowi odchudzania. Należy jednak pamiętać, że rękawowa resekcja żołądka to operacja nieodwracalna, wprowadzająca trwałe zmiany w anatomii przewodu pokarmowego i wymagająca od pacjentów ograniczenia spożycia kalorii oraz stałej kontroli masy ciała po operacji.

Kwalifikacja

Bezpieczeństwo i skuteczność leczenia to kluczowe aspekty kwalifikacji pacjentów do zabiegów bariatrycznych. Aby przejść przez ten proces, pacjenci muszą spełnić określone wymagania, takie jak wskaźnik masy ciała (BMI) powyżej 40 lub BMI powyżej 35 w przypadku chorób towarzyszących. W trakcie konsultacji przedoperacyjnych, lekarz bariatra przeprowadza dokładną analizę historii medycznej pacjenta, wykonuje niezbędne badania i ocenia stan zdrowia. Niezwykle istotnym elementem jest również edukacja pacjenta w zakresie zmian, jakie będą musieli wprowadzić w swoim stylu życia po operacji.

Doświadczenie

Chirurgia bariatryczna stanowi kompleksowe podejście do leczenia patologicznej otyłości. Jako chirurg bariatryczny i ogólny, stosuję techniki laparoskopowe, co przyspiesza rekonwalescencję i minimalizuje ból pooperacyjny. Ponadto, każdy przypadek traktuję indywidualnie, zapewniając pacjentom kompleksowe wsparcie od dietetyka bariatrycznego po psychologa.

Wybierz sprawdzone rozwiązanie na miarę XXI wieku – chirurgię bariatryczną w Przasnysz, Krasne

Chirurgia antyrefluksowa i leczenie GERD

Moja specjalizacja to chirurgia bariatryczna, ale zajmuję się również leczeniem zespołu refluksu żołądkowo-przełykowego (GERD) i przepuklin przeponowych poprzez zabiegi antyrefluksowe. GERD to choroba, w której dochodzi do wyrzucania treści żołądkowej do przełyku, powodując pieczenie, dyskomfort i inne objawy. W przypadkach, gdy leki nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, interwencja chirurgiczna jest niezbędna. W mojej praktyce prowadzę naprawy przepukliny przeponowej, podczas których żołądek jest przesuwany z powrotem do jamy brzusznej. Następnie przeprowadzam operację antyrefluksową, znana jako fundoplikacja, tworząc zawias antyrefluksowy w dolnej części przełyku, zapobiegając cofaniu się zawartości żołądka.

Dla pacjentów, u których po wcześniejszych zabiegach antyrefluksowych doszło do nawrotu objawów lub przepukliny, oferuję operacje rewizyjne, których celem jest poprawienie powstałych problemów oraz przywrócenie prawidłowego funkcjonowania zawieszenia antyrefluksowego. Do wykonania zabiegu wykorzystuję techniki laparoskopowe, co oznacza mniejsze ryzyko powikłań, mniejszą inwazyjność oraz krótszy czas rekonwalescencji. Dzięki mojemu wieloletniemu doświadczeniu, oferuję pacjentom skuteczne i bezpieczne leczenie zespołu refluksu żołądkowo-przełykowego oraz przepuklin przeponowych.

Zaufaj liderom w dziedzinie chirurgii bariatrycznej – pomogliśmy już wielu osobom z okolic Przasnysz, Krasne

Zabieg bariatryczny
Zabieg bariatryczny jest przeprowadzany z użyciem najnowszych technologii, które minimalizują ból i przyspieszają proces rekonwalescencji. Laparoskopia to jedna z technik, którą stosuje się w trakcie zabiegu. Dzięki temu możliwe jest wykonanie mniejszych nacięć, co oznacza szybszy powrót do zdrowia i mniejsze ryzyko powikłań.

Przasnysz, Krasne zmienia życie na lepsze! Dołącz do grona zadowolonych pacjentów po zabiegach bariatrycznych

+48 606 889 665

lechpawel@op.pl

Konsultacje prywatne

Centrum Humaus Olsztyn
Ul. Kanta 15B, Olsztyn

Umów wizytę

Proszę o ustalenie terminu konsultacji - pozostaw swoje dane - oddzwonię.

Umów wizytę

Proszę o ustalenie terminu konsultacji - pozostaw swoje dane - oddzwonię.